»Gre resnično za statistično precej enostranski argument, da se moramo cepiti. Mislim, da je to katastrofa za proces cepljenja v Evropi, ki se že tako spopada s težavami v nekaterih državah.«
»AstraZeneca se v tem trenutku kaže kot najbolj zanesljivo cepivo.«
»Poglejte, danes so v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču cepili kronične bolnike, med njimi sem srečal gospoda, ki je letnik 50, torej je star 70 let. Povedal je, da ve, da je upravičen do Pfizerja, a se raje cepi danes z AstroZeneco, kot pa da bi čakal še mesec dni, da pride na vrsto.«
»Moramo biti previdni, zato je modro, da zdaj preventivno pritisnimo tipko za premor.«
»Trenutno ne vemo. Kot veste, je dobro, da je naslednji odmerek po 12 tednih, ne prej, ker je učinkovitost s tem boljša, tako da se nam ne mudi. In v tem času bo sprejeta odločitev, kaj narediti z drugim odmerkom.«
»Tako da moram reči, da ne razumem, zakaj bi zdaj to izpostavljali na drugačen način. Mislim, da je v tem sporočilu škofovske konference dobesedno napisano, da ljudem svetujejo, naj se ne cepijo s cepivom Astrazenece, kasneje pa potem sledi pojasnilo - razen, če nimate nobenega drugega na izbiro in razen, če kdo ni ogrožen.«
»Še vedno ta vzročna povezava seveda ni dobro dokazana. Res pa je, da je narejenih nekaj korakov naprej in da je videti, da gre pretežno za ženske. Pri nekaterih bolnikih so našli protitelesa proti trombocitom oziroma krvnim ploščicam.«
»Tisti, ki se tako odločijo, potem niso več v čakalni vrsti, če zavrnejo. Morajo se na novo prijaviti in potem čakajo na novo priložnost.«
»Moramo povedati, da imamo v tej skupini, ki naj bi ji po strokovnih smernicah to cepivo pripadalo, ta trenutek samo še 270 ljudi.«
»Tukaj ni časa, da bi razpravljali o tem, o sami zgodovini teh celic in o samem etičnem ravnanju, ampak mislim, da najbrž ni najbolj smotrno to navodilo.«
»Tako imamo v Mariboru 7500 odmerkov in vse bo uporabljeno.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju